Tramer Sorgulama Nedir ? | EDS Oto Ekspertiz | www.edsotoekspertiz.com
Yukarı Çık
Hemen Ara

Tramer Sorgulama Nedir ?

Tramer sorgulamaya geçmeden önce Tramer hakkında bilgi vermek, daha yararlı olacaktır. Tramer, Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi olarak bilinen kurumun kısaltmasıdır. Bu sistem tüm sigorta bilgilerinin toplandığı bir veri deposu olarak değerlendirilebilir.

Tramer sorgulama ile araca ait sigorta işlemleri görülebileceği gibi aracın ağır bir hasarı olup olmadığını görebilir, kaza bilgilerini takip edebilirsiniz.

Tramer Üzerinden Yapılan Sorgulamalar

  • Araç hasar kaydı sorgulama,
  • Mağdur bilgileri sorgulama,
  • Araç trafik poliçesi sorgulama,
  • Araç kasko poliçe sorgulama,
  • Kaza yapan araçların kaza tespit tutanağı sonrası kusur oranlarını sorgulama,

Tramer sorgulama, sürücülerin ve yeni araç sahibi olacakların kafasındaki birçok sorunun cevaplanmasına yardımcı olur. Örneğin; belli bir bütçe ayrılarak alınacak olan 2.el aracın bir hasarı olup, olmadığı öğrenilebilir.

Tramer sorgulaması yapabilmeniz için sadece yapmanız gereken 5664’e plaka, şasi yada motor numaranızı göndermeniz yeterli olacaktır.

PEKİ, HER TRAMER KAYDI OLMAYAN ARAÇ KAZASIZ MIDIR ?

Maalesef her tramer kaydı olmayan araç hasarsız olmuyor. Buna birkaç örnek verecek olursak tek taraflı ya da vurup kaçma gibi olaylarda aracında hasar oluşan bir kişi aracını sanayide Ahmet veya Murat ustaya sigorta kaydını yapmadan kendi cebinden yaptırdığı taktir de tramer kaydına işlenmeyeceği için siz mesaj atsanız da 34 xx 678 plakalı aracın hasar kaydı bulunmamaktadır diye bir mesaj alacaksınız. Bu gibi durumlarda pert araçlarda bile hasar kaydı bulunmaya bilir.

Sorunsuz ve güvenilir bir alım yapmak istiyorsanız ve daha sonra pişman olmamak için mutlaka Oto Ekspertiz yaptırmalısınız.

EDS Oto Ekspertiz olarak yılların vermiş olduğu tecrübemiz ile aracınızın tüm parçalarını kendi aracımız gibi inceleyip size alacağınız araç hakkındaki detayları Oto Ekspertiz raporu halinde sunuyoruz.